piątek, 30 czerwiec 2017 21:40

Kalendarium 2014

Kalendarium Chόru „Knieja” – 2014 rok

 

05.01.         Kolędowanie na Rynku w Zamościu. Chόr wykonał dwie kolędy i jedną razem z zespołem „Wesołe Gosposie”. Po kolędowaniu chόr wystąpił na noworocznym spotkaniu z ORŁ w siedzibie ZO PZŁ przy ul. Jasnej. Uczestniczyli prezes i łowczy z KŁ „Jeleń” w Oleszycach (podkarpacie) z żonami. „Złom” otrzymał kapelan myśliwych ks. kanonik Bronisław Bucki.

 

02.02.           Na zaproszenie chόru „Arion” ze Świdnika występ w kaplicy św. Kingi z okazji Święta Matki Bożej Gromnicznej. Chόr „Knieja” wykonał trzy kolędy oraz z chόrem „Arion” i z chόrem parafialnym i orkiestrą – dwie kolędy.

 

29.04.                  Pogrzeb ks. kan. Franciszka Buchajczuka w Nieliszu. Chόr wykonał w czasie uroczystej mszy utwory: „Golgota”, „Marsz żałobny” i „Myśliwską pieśń żałobną”. Pożegnalne wystąpienie wygłosił przewodniczący ZO PZŁw Zamościu Henryk Studnicki.

 

04.05.                  „Dzień Strażaka” w Skomorochach. Msza w kaplicy leśnej św. Floriana. Chόr wykonał utwory liturgczne w czasie nabożeństwa oraz kilka utworόw muzyki popularnej przed kaplicą po nabożeństwie.

 

24.05.         XIV Kresowy Konkurs Sygnalistόw Myśliwskich w Biłgoraju. Chόr zajął I miejsce w klasie Muzyki Salonu Hubertowskiego (MSH). II miejsce zajął Zespόł Muzyki Dworskiej i Myśliwskiej „Echo Kniei” z Mielca.

 

30.05.                  Wojewόdzki Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorόw „ARS” w Domu Chemika w Puławach. Dyplom. Występ na posiedzeniu Rady Gminy Izbica.

 

01.06.         Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Kalinowicach w ramach rozwoju i wspόłpracy „Pierścieniowych Gmin Polski Wschodniej”. Chόr wykonał utwory muzyki popularnej i ludowej.

 

07.06.         Występ z udziałem chόru „Arion” ze Świdnika na rynku w Zamościu w ramach „Jarmarku hetmańskiego”. Chόr „Knieja” wykonał 8 utworόw muzyki obyczajowej. „Arion” wykonał utwory ludowe i patriotyczne. Gratulacje „Kniei” złożyli Kol. Bogdan Felicjaniak z żoną (WKŁ „Korona” w Międzyrzeczu, woj. lubuskie) Po koncercie oba zespoły uczestniczyły    w biesiadzie myśliwskiej na terenie KŁ nr 56 „Basior” w Jarosławcu.

 

29.06.                  „Święto Kwitnącej Fasoli” – Plac Targowy w Tyszowcach. Chόr ‘Knieja” śpiewał w ramach spotkania z tradycją łowiecką. Była wystawa trofeόw myśliwskich. Dzika pieczonego serwował Zajazd Jόzefa Wojczuka. Organizatorzy: Urząd Miasta w Tyszowcach i ZO PZŁ w Zamościu.

 

03.08.         Chόr wykonał pieśń „Bogurodzica” na otwarciu Festiwalu Pieśni Maryjnej w Gόrecku Kościelnym. Zespόł nie miał prawa startu w konkursie ze względu na sukces w roku 2013 („Bursztynowy Rόżaniec”).

23. 08.        VI Lubelskie Spotkanie z Tradycją i Kulturą Łowiecką – Zwierzyniec 2014. Chόr „Knieja” wykonał pieśni liturgiczne w czasie mszy w Kościele „Na wodzie” i uczestniczył aktywnie w koncercie na stadionie KS „Sokόł”.

 

04.10.         Chόr „Knieja” uczestniczył w obchodach 50 – lecia Zespołù Szkόł Leśnych          w Biłgoraju. Wykonał utwory w czasie mszy intencyjnej. Na otwarcie części oficjalnej wykonal „Hymn Leśnikόw”.

 

11.10.         Hubertus Okręgowy – 2014 w Hrubieszowie. Chόr wykonał pieśni liturgiczne w czasie mszy w kościele garnizonowym a potem, w części oficjalnej na otwarcie - „Pojedziemy na łόw”. W czasie biesiady chor śpiewał pieśni myśliwskie i obyczajowe. Dyrygował Jόzef Margryta. Akompaniował Filip Ananicz. Biesiada odbyła się w Zajeździe „Szałas” u Jόzefa Wojczuka.

 

15.11.        Obchody 50 – lecia KŁ nr 56 „Basior” w Jarosławcu czyli „Złote gody”. Chόr „Knieja” wykonał utwory liturgiczne w czasie mszy intencyjnej w kaplicy w Jarosławcu przy obelisku pamiątkowym w lesie. Chόr koncertował rόwnież w czasie części oficjalnej, wykonując utwory myśliwskie i biesiadne.

W dyrygowaniu Jόzefowi Magrycie pomagał najmłodszy uczestnik imprezy Wojtuś Zierebiec.

 

04.12.        V Spotkanie opłatkowe w ZO PZŁ w Zamościu. Chόr „Knieja” wykonał na powitanie kolędę „Bracia, patrzcie jeno” oraz inne kolędy i utwory biesiadne.

 

21.12.       Delegacja „Kniei” (4 osoby) uczestniczyła w Jubileuszu 5 – lecia chόru kościelnego przy parafii św. Kingi w Świdniku.

Kronika Chóru

Stanisław Cieszkowski

Na naszej stronie używamy plików cookies w celu lepszego świadczenia usług.