wtorek, 05 czerwiec 2018 11:07

XXIX Zawody Kół Łowieckich Okręgu Zamość oraz III Zawody Dian

Ostatni Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu zdobyła drużyna KŁ nr 31 „Bażant” w Turobinie.

27 maja br. na strzelnicy PZŁ w Chełmie drużyny kół łowieckich okręgu zamojskiego oraz mistrzowie i DIANY w wielkim upale zmagali się na XXIX zawodach w strzelectwie myśliwskim Kół Łowieckich Okręgu Zamojskiego o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i w III-cich zawodach DIAN.

Zgromadzonych na strzelnicy gości i zawodników powitał Członek Zarządu Okręgowego PZŁ Kol. Sławomir Lefanowicz. Flagę na maszt wciągnęła zwycięska drużyna z roku 2017 z KŁ nr 121 „Świt” w Zamościu. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu Lucjan Grabarczuk. Sędzia główny zawodów Jerzy Burcon w krótkim wystąpieniu przypomniał o zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłach strzelań i przedstawił skład sędziowski na poszczególnych konkurencjach. Na kręgu sędziowali: Jerzy Brudziński, Mazur Krzysztof i Mirosław Kabała, na osi - Jacek Bukała i Mieczysław Lis, na przelotach - Franciszek Wlaź i Jarosław Kuchta, na zającu - Stanisław Majewski, Krzysztof Materna i Mirosław Stawiarski, na dziku - Mirosław Wiącek, Andrzej Ceynowa i Stanisław Maciąg, a na osi rogacz/lis - Jan Łagoźny, Ryszard Kot i Tadeusz Skotnicki. Nad zabezpieczeniem medycznym czuwał lekarz myśliwy, uczestnik imprezy Zdzisław Berbecki.


Po oficjalnym otwarciu rozpoczęto zmagania w pełnym wieloboju myśliwskim, impreza przebiegła sprawnie i szybko w miłej i koleżeńskiej atmosferze przy pięknej upalnej pogodzie. XXIX zawody przeszły już do historii, drużynowo zwycięzcą został trzyosobowy zespół z KŁ nr 31 „Bażant” z Turobina w składzie: Stanisław Gajór, Albert Wlaszczyk i Krzysztof Matyjaszek osiągając wynik 1075/1500 pkt. Na drugim miejscu uplasował się zespół z WKŁ nr 121 „Swit” w Zamościu w składzie: Robert Grześków, Dariusz Antoszewski i Kajetan Kościk przegrywając jednym punktem 1074/1500 pkt. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z KŁ nr 65 „Sokół” z Tomaszowa Lubelskiego w składzie: Berbecki Wojciech, Antoszewski Karol i Berbecki Zdzisław z wynikiem 1047/1500 pkt. Zwycięskie drużyny otrzymały Puchary oraz dyplomy, pozostałe drużyny do miejsca dziesiątego otrzymały dyplomy.


W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej najlepszy wynik 417/500 pkt, uzyskał Mateusz Ożga z KŁ nr 60 „Ryś” w Zamościu, drugie miejsce z wynikiem 396/250 pkt, zdobył Sławomir Udrycki z KŁ nr 17 „Jeleń” w Żółkiewce, a trzecie miejsce wywalczył Robert Grześków z KŁ nr 121 „Świt” uzyskując 389/500pkt. Najlepszym zawodnikiem w śrucie był Mateusz Ożga osiągając 235/300 pkt, uzyskał on również najlepszy wynik w kuli -182/200 pkt,. Najstarszym wiekiem uczestnikiem zawodów był Mieczysław Szumarek z KŁ nr 14 „Rogacz” uzyskał on wynik 207/500 pkt., natomiast najmłodszym zawodnikiem był Marcin Kościuk z KŁ nr 40 „ Szarak” uzyskał wynik 284/500 pkt, otrzymali oni również dyplomy oraz nagrody. W zawodach również uczestniczył jeden myśliwy niestowarzyszony oraz poza konkursem Kol. Adam Gmyz z KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczorkach weteran strzelectwa.


W klasie Mistrzowskiej indywidualnie I miejsce i Puchar zdobył Mariusz Wojtasiuk z KŁ nr 121 „Świt” z wynikiem 431/500 pkt, II – gie Robert Polski KŁ nr 121 z wynikiem 407/500 pkt. i III miejsce Marek Loc KŁ nr 59 „Słonka" w Zwierzyńcu z wynikiem 388/500 pkt.

DIANY natomiast konkurowały do końca i zdobyły również piękne puchary i nagrody w następującej kolejności: I – sze miejsce uzyskała Aleksandra Kopeć KŁ nr 40 „Szarak” w Strzyżowie z wynikiem 192/500 pkt., II – gie Urszula Małyska KŁ nr 45 „Ponowa" w Hrubieszowie z wynikiem 120/500 pkt. i Dorota Garncarz KŁ nr 40 „Szarak” z wynikiem 118/500 pkt. 


Wręczenia pucharów, nagród i dyplomów dokonali Prezes ORŁ Lucjan Grabarczyk i Członek Zarządu Okręgowego Sławomir Lefanowicz, gratulując zwycięzcom życzyli dalszych sukcesów. Zawodnicy którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowane przez Starostów dla najlepszego zawodnika z powiatu Hrubieszowskiego otrzymał Robert Garncarz z KŁ nr 40 uzyskując wynik 369/500, z powiatu Tomaszowskiego Wojciech Berbeci uzyskując wynik 364/500 p-któw., a z powiatu Zamojskiego Mateusz Ożga.

Podziękowano sponsorom za cenne nagrody, a sponsorami nagród byli :

1. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
2. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub.
4. Starostwo Powiatowe w Zamościu
5. Salon Myśliwski „HUBERTUS" w Zamościu,
6. Sklep Myśliwski „SAJUR” z Lublina
7. Sklep Myśliwski „HUBERTUS" Robert Polski
8. Przedsiębiorstwo „ELITE Expeditions w Zwierzyńcu
9. Przedsiębiorstwo „WELES” sp.z o.o. Poznań
10. Mieczysław Bartoń z KŁ nr 21 „Wilk” w Zmościu
11. Dzidek i Wojtek
12. TECHZBYT – Mirosław Kaleniuk Zamość
13. STOLBUD Lucjan Grabarczuk
14. Zbigniew Kostyra „Transport i Skład Węgla” w Zamościu
15. KŁ nr 12 „Sarna” w Zarzeczu
16. ZO PZŁ w Zamościu

Były to kolejne wspaniałe zawody na których w miłej i koleżeńskiej atmosferze ale z myśliwskim zacięciem walczono o dobre wyniki. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach za ambitną postawę i koleżeńską atmosferę. Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów składam podziękowania sędziom stanowiskowym, członkom komisji strzeleckiej, pracownikom biura ZO. Sponsorom za cenne nagrody rzeczowe, stażystom, oraz sympatykom strzelectwa za wspaniały doping. Dziękuję gospodarzom strzelnicy za udostępnienie i bezawaryjny przebieg zawodów. Dziękuję Prezesowi ORŁ Lucjanowi Grabarczukowi, że zaszczycił nas swoją obecnością bo prawdopodobnie były to ostatnie zawody w tych strukturach PZŁ, Łowczemu Okręgowemu Henrykowi Studnickiemu i Członkom Zarządu Okręgowego Jurkowi Tyrce i Sławkowi Lefanowiczowi za współpracę przy organizacji zawodów.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

 

Darz Bór

Przewodniczący Komisji Strzeleckiej
Jerzy Burcon

Na naszej stronie używamy plików cookies w celu lepszego świadczenia usług.