Informacje związane z zawodami i prawem strzeleckim.

XXX Okręgowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim - wyniki

Napisane przez

Puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Zamościu
zdobyła drużyna KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach.

25 maja 2019 r. o godz. 800 na strzelnicy PZŁ w Chełmie myśliwi kół łowieckich okręgu zamojskiego przystąpili do rywalizacji w XXX – tych zawodach w strzelectwie myśliwskim. Jednocześnie odbyły się też IV zawody DIAN naszego okręgu. Gdzie walczono o Puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Zamościu. Otwarcia zawodów dokonał Łowczy Okręgowy Kol. Wojciech Adamczyk, powitał serdecznie uczestników i zgromadzonych gości. Podczas otwarcia zawodów flagę na maszt wciągnęła zwycięska drużyna w roku 2018 z Koła Łowieckiego nr 17 „Jeleń” w Żółkiewce. Po wystąpieniu Łowczego Okręgowego, Sędzia Główny zawodów Jerzy Burcon przypomniał o zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłach strzelań myśliwskich na poszczególnych konkurencjach i przedstawił skład Sędziowski zawodów.
Na poszczególnych konkurencjach sędziowali:

• na kręgu – Brudziński Jerzy, Kotowski Ryszard i Maciąg Stanisław,
  • na trapie - Grabarczyk Lucjan, Zgardziński Marcin i Ceynowa Andrzej,
  • na przelotach – Wlaź Franciszek i Smyk Radosław,
  • na zającu – Skotnicki Tadeusz i Mazur Krzysztof,
  • na dziku - Lis Mieczysław, Stawiarski Mirosław i Kabała Mirosław,
  • na rogacz/lis – Małyszek Jerzy, Kot Ryszard i Surmacz Janusz.

Nad zabezpieczeniem medycznym czuwał lekarz myśliwy a jednocześnie uczestnik imprezy, Kol. Zbigniew Berbecki.
W zawodach tych indywidualnie startowali również trzej posiadacze klasy mistrzowskiej naszego okręgu i nestor strzelectwa Kol. Adam Gmyz.

Drużynowo zwyciężył trzyosobowy zespół KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach w składzie: Kusiak Mariusz, Dąbrowski Jarosław i Romaszko Arek z wynikiem 1132/1500 pkt, jest to wspaniałe zwycięstwo drużyny tego koła. Na drugim miejscu uplasował się zespół KŁ nr 60 „Ryś" w Zamościu w składzie: Ożga Mateusz, Ożga Mariusz, Kostyła Zbigniew z wynikiem 1092/1500 pkt, trzecie miejsce wywalczyło KŁ nr 17 „Jeleń" w Żółkiewce w składzie: Udrycki Sławomir, Bajas Karol, Wrzyszcz Tomasz z wynikiem 1077/1500 pkt,.

Pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały Puchary oraz dyplomy z rąk Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Kol. Wojciecha Adamczyka, pozostałe drużyny do miejsca X-go otrzymały dyplomy.

W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej najlepszy wynik 431/500 pkt, uzyskał Garncarz Robert z KŁ nr 40 „Szarak” w Strzyżowie, drugie miejsce z wynikiem 415/500 pkt, zdobył Ożga Mateusz z KŁ nr 60 „Ryś” w Zamościu, trzecie miejsce wywalczył Kusiak Mariusz z KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach uzyskując wynik 413/500pkt. Zawodnicy ci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

Natomiast uczestniczące w zawodach DIANY Monika Zawiślak reprezentantka myśliwych niezrzeszonych zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji DIAN uzyskując 256/500 pkt., natomiast Greta Bruśniak reprezentantka KŁ nr 44 „Roztocze" w Zamościu uzyskała 191/500 pkt. i zajęła drugie miejsce. DIANY otrzymały puchary, dyplomy i nagrody.

Najlepszym zawodnikiem w śrucie był Garncarz Robert z KŁ nr 40 uzyskując najlepsze wynik 265/300 pkt, a w kuli najlepszym był Ożga Mateusz uzyskując 170/200 pkt.

Zawodnicy którzy uplasowali się z najlepszymi wynikami od 1-10 otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Najstarszy wiekiem uczestnik zawodów Kol. Adam Gmyz z KŁ 87 uzyskał 111/500 pkt., natomiast najmłodszym zawodnikiem był Kusiak Maciej który uzyskał 368/500 pkt. Największym pudlarzem zawodów został Tutka Grzegorz z KŁ 46 uzyskując tylko 68/500 pkt, otrzymali oni również dyplomy oraz nagrody.

W klasie Mistrzowskiej indywidualnie I miejsce zajął Robert Polski z wynikiem 415/500 pkt, II- gie miejsce Marek Loc z wynikiem 403/500 pkt, i III miejsce Ryszard Materna z wynikiem 390/500 pkt.

W klasyfikacji OPEN miejsce I zajęła drużyna KŁ nr 121 „Świt” w Zamościu w składzie: Polski Robert, Grześków Robert i Nowak Konrad z wynikiem 1180/1500 pkt., II- gie miejsce drużyna KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach w składzie: Kusiak Mariusz, Dąbrowski Jarosław
i Romaszko Arek z wynikiem 1132/1500 pkt. i III miejsce drużyna KŁ nr 60 „Ryś" w Zamościu w składzie: Ożga Mateusz, Ożga Mariusz, Kostyła Zbigniew z wynikiem 1092/1500 pkt.

Strzelano pełny sześciobój myśliwski, impreza przebiegła sprawnie i szybko w miłej i koleżeńskiej atmosferze.
Wręczenia nagród i dyplomów dokonali Łowczy Okręgowy Wojciech Adamczyk i Sędzia główny zawodów Jerzy Burcon, gratulowali zwycięzcom i życzyli dalszych sukcesów. Podziękowano sponsorom za cenne nagrody, a sponsorami nagród byli:

4. Pan Piotr Olszówka Poseł na Sejm RP z Biłgoraja

Gratuluję zwycięzcom, dziękuję za ambitną postawę wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach. Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów składam podziękowania sędziom stanowiskowym, pracownikom biura ZO Kol. Katarzynie Artymiak, Kol. Pawłowi Smykowi oraz Kol. Zenkowi Kukułowiczowi za pomoc przy obsłudze biura. Sponsorom za cenne nagrody rzeczowe, stażystom za pomoc w obsłudze, oraz sympatykom strzelectwa za wspaniały doping.

„Darz Bór”

Przewodniczący Komisji Strzeleckiej
Jerzy Burcon

Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia tutaj.

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 17:01

XXX Okręgowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu informuje, że w dniu 25 maja 2019 r. na strzelnicy w Chełmie odbędą się XXX Okręgowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim Kół Łowieckich Okręgu Zamojskiego o Puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu i IV zawody DIAN Okręgu Zamojskiego.

Zarządy Kół Łowieckich wystawią 3 – osobowe drużyny w klasie powszechnej, podając nazwiska zawodników, do Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu w terminie do 20.05.2019 r.

W zawodach mogą uczestniczyć członkowie kół łowieckich posiadający klasę mistrzowską indywidualnie oraz w klasie OPEN. Prosimy o zawiadomienie swoich członków posiadających klasę mistrzowską o zgłoszenie udziału w zawodach do biura ZO PZŁ w Zamościu w nieprzekraczalnym terminie 20.05.2019r. Zarządy Kół dostarczą do organizatora zawodów wykazy zawodników z podaniem danych osobowych, adresem, rodzajem, numerem i kalibrem broni oraz nr pozwolenia na broń w/g załączonego wzoru.

załączniki: 1. Regulamin zawodów. 2. Zgłoszenie Zawodników.

Ostatni Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu zdobyła drużyna KŁ nr 31 „Bażant” w Turobinie.

27 maja br. na strzelnicy PZŁ w Chełmie drużyny kół łowieckich okręgu zamojskiego oraz mistrzowie i DIANY w wielkim upale zmagali się na XXIX zawodach w strzelectwie myśliwskim Kół Łowieckich Okręgu Zamojskiego o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i w III-cich zawodach DIAN.

piątek, 14 lipiec 2017 12:50