Super User

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu informuje, że w dniu 29.06.2018 r. o godzinie 15:00 w biurze Zarządu Okręgowego w Zamościu przy ul. Jasnej 7, odbędzie się zebranie wyborcze dla członków niestowarzyszonych.

Ostatni Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu zdobyła drużyna KŁ nr 31 „Bażant” w Turobinie.

27 maja br. na strzelnicy PZŁ w Chełmie drużyny kół łowieckich okręgu zamojskiego oraz mistrzowie i DIANY w wielkim upale zmagali się na XXIX zawodach w strzelectwie myśliwskim Kół Łowieckich Okręgu Zamojskiego o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Zamościu i w III-cich zawodach DIAN.

Informujemy, że zgodnie z Komunikatem Przewodniczącego Zarządu Głównego PZŁ, biuro Zarządu Okręgowego w dniu 01 czerwca 2018 r. będzie nieczynne.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Polskiego Związku Łowieckiego
http://pzl95lat.pl/

Okręgowa Rada Łowiecka w Zamościu wraz z Zarządem Okręgowym PZŁ w Zamościu informują, że w dniu 27 maj 2018 r.o godz. 07:30 na strzelnicy "Kumowa Dolina" w Chełmie odbędą się XXIX Okręgowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim Kół Łowieckich Okręgu Zamojskiego oraz III zawody Dian Okręgu Zamojskiego. 

Zgłoszenia:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Informacja o zawodach, Regulamin zawodów.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu informuje, że w dniu 11.04.2018 r. o godzinie 15:30 w biurze zarządu przy ul. Jasnej 7 w Zamościu odbędą się zajęcia na selekcjonerskie uprawnienia do wykonywania polowania.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie wniosku oraz kontakt z Zarządem Okręgowym pod numerem telefonu 84 6384752.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu informuje, że w dniu 03.04.2018 r. o godzinie 8:00 w biurze Zarządu przy ul. Jasnej 7, rozpoczynają się zajęcia dla osób zainteresowanych podstawowymi uprawnieniami do wykonywania polowania.

Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się telefonicznie (84 6384752) lub osobiście w siedzibie Zarządu.

Informujemy, że w związku z wejściem w życie nowelizacji prawa łowieckiego, Zarząd Główny PZŁ zdecydował o odwołaniu wszelkich imprez kynologicznych w miesiącu kwietniu oraz całkowitego usunięcia z kalendarza imprez kynologicznych konkursów pracy dzikarzy i norowców. Mając na uwadze powyższe informujemy, iż IX Regionalne Konkursy Pracy Psów Posokowców i Tropowców zaplanowane na 14.04.2018 r. w Wólce Biskiej zostały odwołane.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu informuje o kursie dla osób chcących uzyskać podstawowe uprawnienia do wykonywania polowania.

Kurs rozpoczyna się w dniu 06.03.2018 r. w siedzibie Zarządu Okręgowego w Zamościu, ul. Jasna 7.

Zapisy telefonicznie pod numerem tel. 84 6384752 lub osobiście w biurze.

W załączniku wniosek do pobrania oraz plany kursów.

Warszawa, dn. 30 stycznia 2018 roku

Szanowne Koleżanki
Szanowni Koledzy
Szanowni Państwo,

Polski Związek Łowiecki jest organizacją społeczną, która swoje działania opiera o nieodpłatne zaangażowanie swoich członków. W 95-letniej historii Zrzeszenia kluczowym elementem była pracą członków na rzecz tej Organizacji i jej niezależny charakter. Polski Związek Łowiecki wykonuje politykę Państwa w zakres prowadzenia gospodarki łowieckiej ale nie otrzymuje z tego tytułu żadnego wsparcia ze środków budżetu Państwa.


Władze Polskiego Związku Łowieckiego pochodzą z legalnych i demokratycznych wyborów z pośród członków tej organizacji dlatego też jako Polski Związek Łowiecki nie możemy zgodzić się z propozycjami Ministra Środowiska upolityczniającymi organy Zrzeszenia poprzez ich powoływanie.


Wprowadzenie zmian w ustawie Prawo łowieckie polegające na upolitycznianiu Polskiego Związku Łowieckiego poprzez powoływanie przez Ministra Środowiska Łowczego Krajowego oraz łowczych okręgowych przez Łowczego Krajowego doprowadzą do upadku Polskiego Modelu Łowiectwa. Konsekwencję zmian będą dotykać także Koła łowieckie, które najpóźniej w marcu 2020 roku stracą dotychczasowe obwody łowieckie. Nowi wskazani przez Ministra Środowiska łowczowie okręgowi będą wskazywać nowych dzierżawców obwodów (bez prawa pierwszeństwa dzierżawy) – co powoduje, że nie ma żadnej gwarancji, że koła będą mogły dalej dzierżawić te obwody.


W przedłożonych propozycjach zostaje całkowicie zmarginalizowana strona społeczna poprzez likwidację okręgowych rad łowieckich, komisji problemowych oraz wpływie czynnika społecznego na kontrolę działań Zarządu Głównego PZŁ oraz zarządów okręgowych. Zgodnie z obecnymi przepisami Okręgowa Rada Łowiecka mogła odwołać łowczego okręgowego, obecnie nikt ze strony społecznej nie będzie miał żadnego wpływu na organy PZŁ. Podejmowane działania przez nadawane struktury mogą mieć charakter polityczny i być podyktowane realizacją interesów partyjnych rządzącej w danym okresie partii politycznej, a nie dobrem organizacji społecznej.


Majątek organizacji społecznej pochodzący ze składek członków zarządzany będzie przez działaczy politycznych a nie wybranych demokratycznie i kontrolowanych przez członków myśliwych. Niewłaściwe zarządzenie powyższym majątkiem może doprowadzić do znacznego wzrostu składek członkowskich aby utrzymać pseudo państwowy aparat administracyjny, nad którym nikt z członków PZŁ nie będzie sprawował społecznego nadzoru.


Pozostaje także pytanie co z Polskim Związkiem Łowieckim w momencie wygrania wyborów przez partie polityczną, która jest programowo przeciwna łowiectwo.


Dlatego też Polski Związek Łowiecki jest przeciwko upolitycznieniu organów Zrzeszenia i apeluje do członków o poparcie działań, które nie dopuszczą do zatracenia społecznego charakteru tej Organizacji o 95 letniej tradycji.

© 2017 Zarząd Okręgowy w Zamościu